Okulumuz öğrencileri 2017-ÖSYS Yerleştirme sonuçlarında muhteşem bir başarı elde etti.
Manisa Fen Lisesi 2017-ÖSYS Sonuçları:
2017-LYS sonuçlarında Ilk Binde yer alan Uğur Kumcu 6 puan türünde, H. Şule Erkul 7 puan türünde, Erdem Aydın 4 puan türünde, Yusuf Açıl 2 puan türünde, Emine Merve Ertürk 2 puan türünde, Mesut Hüseyin Kandemir 3 puan türünde, Yelda Demirkol 2 puan türünde, Ece Aykanat 2 puan türünde, Berkay Becermen 1 puan türünde, Aykun Çelişker 1 puan türünde olmak üzere toplamda 10 öğrenci ile 31 derece alırken üniversite yerleştirme sonuçlarında 107 öğrencimizi tercih ettiği bölüme yerleştirme başarısı yakaladık.
Bu sonuçlara göre;
54 öğrencimiz tıp fakültelerine,
32 öğrencimiz mühendislik fakültelerine,
5 öğrencimiz diş hekimliği fakültelerine,
4 öğrencimiz eczacılık fakültelerine yerleşirken diğer 12 öğrencilerimiz de ülkemizin en iyi üniversitelerinin değişik bölümlerine yerleşme başarısı göstermişlerdir.
Okulumuzun üniversite sınavlarındaki bu yüksek başarısının yanında 2017-TEOG taban puanıyla Manisa´nın en yüksek puanla öğrenci alan okulu konumuna yükselmiştir.
Bu başarının elde edilmesinde geçmişten günümüze emeği geçen okulumuzun tüm yönetici ve öğretmenlerine, okul aile birliğimize, velilerimize ve bize destek olan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarı diliyoruz.
Yolunuz açık olsun.
2017-ÖSYS Yerleştirme Sonucları Dosyalar/2017_10/04102616_OSYS_Yerlestirme_Sonulari_2017.pdf
MANİSA FEN LİSESİ 2017-ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI | |||
Ad Soyad | Üniversite Adı | Program Adı | |
1 | UĞUR KUMCU | BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) |
2 | HATİCE ŞULE ERKUL | BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) |
3 | ERDEM AYDIN | HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | Tıp (İngilizce) |
4 | EMİNE MERVE ERTÜRK | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
5 | MESUT HÜSEYİN KANDEMİR | İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ | İstanbul Tıp (İngilizce) |
6 | ABDULLAH BERKAY ÇETİNER | ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) |
7 | NİHAL YAMAN | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
8 | HAYRUNNİSA ÖZAKİ | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
9 | YUSUF AÇIL | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
10 | AFİFE AYÇA EROL | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
11 | YELDA DEMİRKOL | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
12 | ÖZDEN ÖZEL | ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) |
13 | MUNİSE DİNÇARSLAN | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
14 | ÇAĞLAR GAGA | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
15 | BURAK AKALIN | ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | Makine Mühendisliği (İngilizce) |
16 | HİKMET TAHA AKCİN | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
17 | ERSİN EMRE GÜLEM | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
18 | CİHAN ALPER ERTEM | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) |
19 | SERRA NUR YILDIZ | MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Tıp Fakültesi (İngilizce) |
20 | İREM DURAK | GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | Tıp Fakültesi |
21 | ECE ÖYKÜ ODABAŞI | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce) |
22 | MAKBULE ŞENGÜN | DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Tıp Fakültesi |
23 | ECE AYKANAT | BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) |
24 | METİN URĞANCI | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) |
25 | MİRAY SANEM SARI | ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | Makine Mühendisliği (İngilizce) |
26 | MUSTAFA SAYAR | ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA) | Tıp Fakültesi |
27 | UFUK EKİN YOĞURTCUOĞLU | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği |
28 | YILMAZ FURKAN ÇEVİKAYAK | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
29 | NURİYE MÜBERRA BİLİR | ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA) | Tıp Fakültesi |
30 | ESRA GÖNÜL | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
31 | RAHİM ÇETİN | İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
32 | ASLINUR ERZİNE | ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA) | Tıp Fakültesi |
33 | MUSTAFACAN ÖZDEMİR | ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
34 | BEYZA YILMAZ | ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA) | Tıp Fakültesi |
35 | BEYZA TUBA ULAŞ | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Endüstri Mühendisliği |
36 | ARDA AYVALI | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
37 | GÜLCE BAYSAL | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği |
38 | ZEYNEP SENA PİRİM | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
39 | OĞUZ ÖNER | BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Fizik (İngilizce) |
40 | ESRA BARLUK | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
41 | AHMET GÜCÜYEN | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği |
42 | HAMİT CAN EDİZ | PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) | Tıp Fakültesi |
43 | AYKUN ÇELİKER | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
44 | SERAY ÇINAR | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
45 | BEYZA AYDOĞAN | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
46 | OĞUZHAN KARAARSLAN | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği |
47 | BERKAY AKAR | PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) | Tıp Fakültesi |
48 | RAMAZAN EKİM | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
49 | HİLAL KANCA | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
50 | AYŞE ŞEYMA UĞURTAN | MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
51 | EMRE ÇOLAK | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
52 | UĞURCAN ÇAKICI | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
53 | MEHMET BATUHAN EMRE | MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
54 | ZAHİT EMRE METİN | GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | İletişim Fakültesi |
55 | MELİSA EKLETİ | PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) | Tıp Fakültesi |
56 | SÜMEYYE EFE | ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN) | Tıp Fakültesi |
57 | AYBAR AVCI | SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Gülhane Tıp |
58 | NAİLE ŞİMAL ERÇİN | MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
59 | BETÜL MAYDA | ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN) | Tıp Fakültesi |
60 | NAİME HASIRCI | MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
61 | ZEYNEP ORUÇ | MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi (İngilizce) |
62 | HAKKI KAYA | MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
63 | MELİSA ATAKLI | BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
64 | ZEYNEP BEYZA GÖREN | KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
65 | YADİGAR YILMAZ | NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (TEKİRDAĞ) | Tıp Fakültesi |
66 | BATIN BERK MUTLUER | NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (TEKİRDAĞ) | Tıp Fakültesi |
67 | AYŞENUR MUTLU | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | İşletme Mühendisliği (İngilizce) |
68 | BERKAY BECERMEN | BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) |
69 | ALEYNA YEMAN | ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM) | Tıp Fakültesi (İngilizce) |
70 | HİLAL ÖZKAYA | ORDU ÜNİVERSİTESİ | Tıp Fakültesi |
71 | MUSTAFA ŞENGÜL | ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | İnşaat Mühendisliği (İngilizce) |
72 | EGE DENİZ BAYKUL | GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (TOKAT) | Tıp Fakültesi |
73 | AHMET BOLAR | GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (TOKAT) | Tıp Fakültesi |
74 | CAFER BERK ÇERKEZLER | YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Bilgisayar Mühendisliği |
75 | BATUHAN ALTIOK | ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | İnşaat Mühendisliği (İngilizce) |
76 | BURAK DÜNDER | ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) | İnşaat Mühendisliği (İngilizce) |
77 | İREM NUR KANYILMAZ | AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) | Diş Hekimliği Fakültesi |
78 | ORHAN GÜCÜYEN | İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ | Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği |
79 | ECEM GÖZDE DURGUNLU | ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) | Diş Hekimliği Fakültesi |
80 | MEHMET ALİ MEMİŞOĞLU | ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN) | Diş Hekimliği Fakültesi |
81 | DAMLA DOĞA EREN | YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Endüstri Mühendisliği (İngilizce) |
82 | İREM TANRIKULU | UŞAK ÜNİVERSİTESİ | Diş Hekimliği Fakültesi |
83 | FURKAN ALPALIN TUTUK | YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği |
84 | ECEM YENİKAYA | RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE) | Diş Hekimliği Fakültesi |
85 | GÜLENAY ÖZCAN | KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Psikoloji (İngilizce) (Tam Burslu) |
86 | ŞEYDA AKDAĞ | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Eczacılık Fakültesi |
87 | EMRE ÖZER | YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Mekatronik Mühendisliği (İngilizce) |
88 | AYŞE BAYRAM | BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Uluslararası Ticaret (İngilizce) |
89 | ELİF NUR DİLEK | İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ | Eczacılık Fakültesi (İngilizce) |
90 | IŞIL ŞEN | YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Endüstri Mühendisliği |
91 | HATİCE EŞEMEN GÜDÜCÜ | İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ | Odyoloji |
92 | AYLİN İREM KARA | YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Endüstri ve Sistem Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) |
93 | ALPER VARSAK | TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) | Eczacılık Fakültesi |
94 | GÜLFİDAN GÜRER | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Beslenme ve Diyetetik |
95 | OĞUZ KAAN MEMİŞ | YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | İnşaat Mühendisliği |
96 | ALEYNA DÜNDAR | YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) | Tıp Fakültesi |
97 | FATİH SAFA AKTAŞ | YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Mekatronik Mühendisliği |
98 | ÖZLEM KARABULUT | EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) | Bilgisayar Mühendisliği |
99 | BEYZA SULTAN ULUDEMİR | İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ | Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) |
100 | BURÇİN KARAKUZU | İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ | Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) |
101 | FATMA SUDE DEMİR | PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) | Mimarlık |
102 | OĞUZ YILMAZ | İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ | Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler |
103 | ELİF AKKAYA | ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) |
104 | ELİF ERKAN | YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (%50 Burslu) |
105 | GÜLEFŞAN KAYGISIZ | MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) | Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) |
106 | YASİN BERK HIZ | GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE) | Eczacılık Fakültesi (İngilizce) |
107 | BERKE ERENGÜL | PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) | Bilgisayar Mühendisliği |
Adres:
Güzelyurt Mh. Dr. İbrahim Erdemir Cad. No15/D TOKİ 2 Yanı P.K. 45030 YUNUSEMRE/MANİSA
Telefon
236 233 05 15